piątek, 19 października 2018

Wspólnota Vera Icon - "Świadectwo"

29 października (poniedziałek) o godzinie 19:00 Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zaprasza do Galerii U Jezuitów na wernisaż wystawy „Świadectwo”. W otwarciu wystawy weźmie udział bp Damian Bryl.

Wystawa czynna w godzinach otwarcia galerii - wstęp wolny:
poniedziałek – piątek 15:00 - 19:00

sobota 10:00 - 17:00

niedziela 10:00 - 14:00

Ekspozycja potrwa do 16 listopada.
Artyści ze Wspólnoty Twórców Chrześcijańskich Vera Icon - 38 artystów z całej Polski -  przygotowali 87 prac, które zostały przygotowane w różnych technikach. Czekają na nas prace malarskie, grafika, rzeźba i fotografia. Często są to dzieła abstrakcyjne, które w swojej głębi nawiązują do wiary w Chrystusa.

Wystawa wpisuje się w działalność Papieskiego Stowarzyszenia Pomocy Kościołowi w Potrzebie. Przypatrując się głębi wiary naszych Braci i Sióstr, którzy dla imienia Zbawiciela, gotowi są ponieść cały szereg cierpień, nierzadko aż po męczeńską śmierć, widzimy też prawdę o naszej relacji z Nim.

Ta ekspozycja - prezentowana najpierw podczas XI Zjazdu Gnieźnieńskiego, a następnie w Poznaniu w Galerii u Jezuitów - ma wydać konkretne owoce w postaci zebrania środków materialnych na wsparcie prawne chrześcijan w Pakistanie.

Aukcja charytatywna, na której będzie można zakupić wspomniane dzieła odbędzie się 17 listopada (sobota) o godzinie 15:00 w Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu (Jana Lubrańskiego 1).

Patronat nad wydarzeniem objął Metropolita Poznański - Arcybiskup Stanisław Gądecki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.