wtorek, 13 listopada 2018

Wystawa "Dwie Opcje" Andrzeja Macieja Łubowskiego

22 listopada 2018 r. o godz. 19:00 Galeria U Jezuitów zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa pt. "Dwie Opcje" Andrzeja Macieja Łubowskiego, poznańskiego artysty i pedagoga, profesora zaangażowanego na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej.

Na wystawie znajdzie się wybór prac z ostatnich 10 lat. Przedstawione zostaną dwie serie prac, które powstawały niemal równolegle, ukazujące dwa krańce poszukiwań twórczych artysty: refleksyjnych obrazów wywodzących się z fotograficznej rejestracji potocznego życia oraz z wypreparowanych ze współczesnej rzeczywistości obiektów malarskich o dużym ładunku emocjonalnym.

Wystawa będzie dostępna w dniach 23-28 listopada 2018 r., w godz.: 12.00- 16:00.

Wstęp wolny


Andrzej Maciej Łubowski – artysta malarz, profesor sztuk plastycznych, animator życia artystycznego, dyrektor Galerii u Jezuitów w Poznaniu (2008–2012), działacz Związku Polskich Artystów Plastyków i wieloletni prezes Okręgu Poznańskiego,  pedagog zaangażowany na stanowisku profesora zwyczajnego w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu w latach: 2006–2015 oraz w Wyższej Szkole Artystycznej w Warszawie. Od 2015 r. profesor na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej. Laureat Medalu “Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2010 r).

Andrzej Maciej Łubowski jest absolwentem warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom zrobił na Wydziale Malarstwa, w pracowni prof. Stefana Gierowskiego.  
W drugiej połowie lat 70. zasłynął jako jeden z czołowych przedstawicieli fotorealizmu.  W latach 80. brał udział w ruchu kultury niezależnej. 

W swojej twórczości posługuje się fotografią, tworząc różne cykle prac malarskich, z których dwa - jako tytułowe “DWIE OPCJE” - możemy zobaczyć na wystawie w Galerii u Jezuitów. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.