wtorek, 18 czerwca 2024

Wystawa "Impresjoniści 3D"

 23 czerwca 2024 r. w godz. 9:00 - 17:00 zapraszamy na ekspozycję "Impresjoniści 3D".

Jest to nowa i nie prezentowana jeszcze w Polsce wystawa z dziełami, które przedstawione były 150 lat temu podczas Pierwszej Wystawy Impresjonistów w Paryżu w studio Nadara przy Boulevard des Capucines 35.

Zobacz na własne oczy dzieła mistrzów prezentowane podczas Pierwszej Wystawy Impresjonistów  w trójwymiarowej wersji, gdzie dzieła malarzy zyskały jeszcze większą głębię, ekspresję i wyeksponowały ostatni plan, podkreślając mistrzowską perfekcję

w detalach.

Pejzaże, martwa natura, portrety na wyciągnięcie ręki. Blisko 60 dzieł malarzy członków Stowarzyszenia Anonimowego Spółki Akcyjnej Artystów: Malarzy, Rzeźbiarzy, Rytowników i Litografów  przetworzono do wersji 3D z użyciem technologii anaglif red-cyjan. Cezanne, Monet, Morisot, Pissaro, Renoir, Sisley oraz Attendu, Astruc, Boudin, Brandon, Bureau, Cals, Colin, Guiallumin, Lepic, Lepine, Molins, Nittis oraz Rouart spotkaj najbardziej znane nazwiska w świecie sztuki już w weekend 23 czerwca 2024 r. w Poznaniu. Zobacz świat, ukazany przez artystów„buntowników”  reprezentujących różne spojrzenie na rzeczywistość i sztukę przenosi się na ich obrazy, wpływając na osiągnięcie oczekiwanej końcowej wizji kompozycji.

Dodatkową wartością są ciekawe doznania estetyczne wynikające z zastosowania „trójwymiaru”. Należy jednak pamiętać, że nie widzenie trójwymiarowe jest celem wystawy, tylko lepsze poznanie dzieła i zachęcenie do nowego, pełnego spojrzenia na oryginał.

 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.