czwartek, 2 maja 2024

Ucho igielne - wystawa prac Mariusza Stanisławczyka

16 maja 2024 r. o godz. 19.00 zapraszamy na wernisaż i wystawę prac artystycznych Mariusza Stanisławczyka pt. “Ucho Igielne”. Będzie to pierwsza osobista wystawa autora, która pokaże prace z różnego zakresu technik: grafiki warsztatowej, malarstwa, rysunku oraz interaktywnych multimediów (w formie gier komputerowych). 


Wystawa potrwa do 25 maja. Czynna codziennie w godz. 15:00 - 19:00.
Przedstawione dzieła pochodzą z kilku etapów osobistej twórczości autora, wykonane są w rozmaitych technikach i sięgają do odmiennych tematów i figur. Wszystkie jednak, jak sądzi sam twórca, może podsumować osobista ekspresja smutku, poczucia winy, acedii i - jak pisał twórca teorii pozytywnej dezintegracji Kazimierz Dąbrowski - trudu istnienia. Wraz z obserwacją prac zwiedzający mogą również dostrzec okruchy wiary katolickiej, która podnosi słabość do pewnej godności, pozwalającej na przyjęcie różnie podawanych porcji życia, szczęścia i spełnienia.

Mariusz Stanisławczyk, ur. 1984 w Białogardzie, jest z zawodu specjalistą IT i absolwentem Wydziału Matematyki i Informatyki UAM, a także absolwentem studiów podyplomowych z Grafiki Projektowej na UAP. Jego pasją jest szeroko pojęta sztuka: historia, kolekcjonowanie, twórczość własna. Pracuje w technikach malarskich, graficznych i rysunkowych wciąż poszukując osobistego języka ekspresji. Tworzy również projekty gier komputerowych, w których łączy tradycyjny warsztat rysunkowy z komputerową grafiką 3D.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.