czwartek, 20 kwietnia 2017

"Chopin profanum" Jarek Kostka Quartet - koncert

31 maja 2017 r. o godz. 19:00 zapraszamy na koncert znanej nam dobrze formacji jazzowego Jarek Kostka Quartet, który zaprezentuje swój autorski projekt "Chopin profanum".

Wystąpią:


Jarek Kostka - fortepian

Jan Adamczewski - saksofony
Piotr „Max „ Wiśniewski - kontrabas
Waldemar Franczyk - perkusja


Bilety w cenie 25 zł do nabycia w księgarni "O tyle, o ile" (ul. Szewska 18, obok kościoła oo. Jezuitów) oraz w Galerii U Jezuitów bezpośrednio przed koncertem.
 Muzycy sami piszą o swoim projekcie:

Po latach przemyśleń nad twórczością Fryderyka Chopina powstała w nas pokusa zmierzenia się z Jego dziełem. Dobrym pretekstem była dwusetna rocznica urodzin kompozytora, choć nie tylko - jego muzyka zakorzeniona jest w nas mocno i stale nas inspiruje. Chopin to "sacrum", dlatego podeszliśmy do projektu poważnie, wkładając weń całą naszą wiedzę, talent i doświadczenie.

Autorem pomysłu "Chopin Profanum" jest pianista i lider zespołu - Jarosław Kostka - aranżer wszystkich utworów, na bazie których stworzyliśmy formy otwarte, nie ograniczające swobodnej jazzowej narracji. Czy swoboda w kreowaniu materii muzycznej - naturalna dla jazzu - może być pomostem łączącym "klasykę" i jazz? I czy nie jest to dobry argument, by spróbować na "jazzowo" z Chopinem? Odpowiedzią niech będzie muzyka "Chopin Profanum".


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.