poniedziałek, 22 maja 2017

III Koncert na Zesłanie Ducha Świętego "Muzyka Na Tchnienia"

4 czerwca 2017 r. o godz. 19:00 zapraszamy do kaplicy MB Różańcowej w kościele oo. Jezuitów (ul. Szewska 18) na III Koncert na Zesłanie Ducha Świętego "Muzyka Na Tchnienia".

Wystąpią Chór Encore pod dyrekcją Laury Stieler oraz Chór Cantanti pod dyrekcją Michała Sergiusza Mierzejewskiego.
 W programie:


Chór Encore pod dyrekcją Laury Stieler

O Matko Milosciwa - opr. Jacek Sykulski
Esto Les Digo - Kinley Lange
O Bone Jesu - Marco Antonio Ingegneri
Ubi Caritas - Ola Gjeilo
Zdrowas Krolewno Wyborna - Andrzej Koszewski
An Irish Blessing - opr. James E. Moore


Chór Cantanti pod dyrekcją Michała Sergiusza Mierzejewskiego

Laetare Jerusalem - Grzegorz Gerwazy Gorczycki
Parce Domine - Feliks Nowowiejski
Ego sum pastor bonus - Wacław z Szamotuł
Pater noster - Albert de Klerk
Tristis est anima mea - Carlo Gesualdo da Venosa
Locus iste - Anton Bruckner
Miserere - Gregorio Allegri
O Salutaris Hostia - Gioachino Rossini
I hear a voice a prayin' - Houston Bright
Popule meus - Marian Sawa
Ubi caritas - Maurice Durufle
O Jesu Christe - Jacquet de Mantua 
Chór ENCORE powstał w październiku 2016 roku. Encore z francuskiego znaczy ponownie/jeszcze/ponad, dlatego zespół zrzesza śpiewaków (studiujących i pracujących w Poznaniu) posiadających mniejsze i większe doświadczenie chóralne, poszukujących nowych wyzwań. Tym sposobem w styczniu 2017 roku został laureatem na XVII Regionalnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek we Lwówku.
Założycielem i dyrygentem chóru jest Laura Stieler absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, laureatka XVI Ogólnopolskiego Konkursu Dyrygentów Chóralnych im. prof. Stanisława Kulczyńskiego.Chór CANTANTI zaczął formować się w grudniu 2009 roku z inicjatywy Michała Sergiusza Mierzejewskiego - dyrygenta chóru. Tworzy go grupa przyjaciół, których łączy głębokie zamiłowanie do wspólnego muzykowania. Zespół ze szczególnym upodobaniem wykonuje muzykę dawną, nie zamykając się jednak na repertuar innych epok. Dotychczasowe osiągnięcia chóru to:
Srebrne Pasmo w II Międzynarodowym Konkursie Muzyki Sakralnej Carmen Fidei, ZłotePasmo w kategorii chórów kameralnych wyśpiewane podczas II. Międzynarodowego Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Pasyjnej, Grand Prix, Złote Pasmo oraz Nagroda dla Najlepszego Dyrygenta zdobyte na I Wielkopolskim Festiwalu Pieśni Religijnej „Ofiaruję Tobie” w Morzewie, Grand Prix V Międzyrzeckiej Uczty Chórów Amatorskich, Złote Pasmo wyśpiewane podczas IV Festiwalu Muzyki Chóralnej w Sławie, Złote Pasmo zdobyte w XI Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Chełmnie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.