piątek, 25 września 2015

Wystawa grupy Silesium - "Permanentna niezwykłość"

Od 4 do 18 października 2015 r. zapraszamy do Galerii U Jezuitów na wystawę wrocławskiej grupy Silesium zatytułowaną "Permanentna niezwykłość". Otwarcie wystawy w sobotę, 3 października, o godz. 18.00.
Wystawa jest dostępna:

niedziela, wtorek, środa w godz. 10-15
czwartek, piątek, sobota w godz. 14-19
(poniedziałek nieczynne)


Twórczą materią dla artystów związanych z projektem Silesium jest spuścizna kulturowa regionu Dolnego Śląska, która niekiedy zbyt zatarta staje się zagadkowa i prowokująca..Tytuł wystawy "Permanentana niezwykłość" dotyczy właśnie tych zjawisk; bogatej historii regionu, jego tajemnic i niekończących się odkryć. Wystawa składa się z 5 części; "Palimpsest", "Ideoformy", "Rudymenty", "Aberracje" w formie filmowej oraz "Endemity i dezele". Każda część wystawy opatrzona jest tekstem.


Projek Silesium tworzą:

Anna Szewczyk – kurator i koordynator projektu

transparent (1)Dyplom z wyróżnieniem w PWSSP we Wrocławiu (obecnie ASP) w zakresie malarstwa w pracowni prof. Konrada Jarodzkiego oraz w pracowni malarstwa w architekturze prof. Mieczysława Zdanowicza w 1982 r. Od 1982 zatrudniona w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, obecnie na stanowisku profesora zw., gdzie prowadzi pracownię malarstwa.

Bierze udział w licznych wystawach m. in; wystawa wrocławskiej ASP w HBK Brunszwik w 2000 r., udział w 60 Światowym Festiwalu Sztuki, Scottish National Portrait Gallery w Edynburguw w 2007r. czy udział w wystawie pt. „Breslauer malerei kunst und unikatglas” w Wiesbaden w 1998r., w wystawie „Art Poland” w Marmara Univeriti w Istambule w 2009 r., jak również udział w pokonkursowej wystawie im. Daniela Chodowieckiego w Akademie der Kunste w Berlinie w 2010, czy wystawie środowiska wrocławskiego w Centrum Aldo Moro w Cordenone pt. „Spazii immaginari” w 2010 r. Zorganizowała szereg wystaw indywidualnych. Jest kuratorem wystaw oraz jurorem w konkursach malarskich.


Maciej Albrzykowski

Dyplom z rzeźby 1986 r. w PWSSP we Wrocławiu w pracowni doc. Feliksa Kociankowskiego. W1987rozpoczął pracę na uczelni w pracowni rysunku doc. Leona Podsiadłego w Katedrze Rzeźby. Obecnie jest pracownikiem ASP im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu na stanowisku profesora w pracowni rzeźby dyplomującej prof. Zbigniewa Makarewicza na Wydziale Malarstwa i Rzeźby. Prowadzi pracownię technik rzeźbiarskich – drewno w Katedrze Rzeźby Technik Rzeźbiarskich we Wrocławiu.


Grażyna Jaskierska – Albrzykowska

Dyplom z rzeźby 1988 r. w PWSSP we Wrocławiu w pracowni doc. Leona Podsiadłego. W 1988 rozpoczęła pracę na uczelni w pracowni ad. Alfredy Poznańskiej w Katedrze Rzeźby. Obecnie jest pracownikiem ASP im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu na stanowisku prof. zw. na Wydziale Malarstwa i Rzeźby. Prowadzi dyplomującą pracownię rzeźby w Katedrze Rzeźby we Wrocławiu.


Małgorzata Kazimierczak

Artystka od lat działająca w obszarze sztuki przestrzeni instalacyjnej, obiektu, fotografii, rysunku, filmu, video-artu. Realizuje projekty intermedialne łącząc wiele dziedzin, technik i doświadczeń. Odwołuje się często do miejsca czasu i ludzi którzy ją otaczają.W 1995 r. ukończyła ASP we Wrocławiu. Dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Malarstwa Grafiki i Rzeźby.


Igor Wójcik

Studiował w PWSSP we Wrocławiu, gdzie otrzymał dyplom magisterski w roku 1993. Był stypendystą Fine Arts Ateliers of Hollywood w USA i Atlantic Region Learning Center w Kanadzie. Brał udział w ponad 70 wystawach zbiorowych i 8 indywidualnych[7], m.in.w Zacheta, Muzeum Miejskim we Wrocławiu, Polskim Instytucie w Lipsku (Niemcy), Polskim Konsulacie w Los Angeles (USA), Polskim Instytucie w Pradze (Czechy), Muzeum Krajowym w Brunszwiku, Von der Heydt Museum w Wuppertalu (Niemcy), Galerii „Toporowicz” w Los Angeles (USA).


Kamil Moskowczenko

2003-2006 – Studia na Wydz. Ceramiki i Szkła na kierunku : Ceramika; 2009 -Dyplom z malarstwa w pracowni profesora Piotra Błażejewskiego i malarstwa w architekturze i urbanistyce w pracowni profesora Wojciecha Kaniowskiego. Od 1999 r prowadzi pracownię-laboratorium mediów malarskich i ceramiki jako zaplecze swoich działań artystycznych. W okresie studiów podjął działania na rzecz realizacji projektu miejsca prezentacji sztuki współczesnej w Akademii zakończone powołaniem w 2009 r. Galerii Sztuki Współczesnej Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta – EMDES którą jako kurator prowadził do roku 2011 tj. do rozpoczęcia pracy dydaktycznej w Akademii.

http://silesium.eu
fot. Jacek Wróbel SJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.