środa, 23 września 2015

"Wierzę w Syna Bożego” - wystawa ikon współczesnych

Od 1 do 4 października 2015 r. w Galerii U Jezuitów, w pomieszczeniach Pracowni Działań Twórczych, przy ul. Dominikańskiej 8 w Poznaniu będzie miała miejsce wystawa ikon zatytułowana "Wierzę w Syna Bożego”. Prezentacja, na której twórcy związani z pracownią Droga Ikony podzielą się owocami modlitwy i pracy ikonopisarskiej, łączy się z dwoma wydarzeniami - bezpośrednio z uroczystością odpustową w kościele oo.Jezuitów w Poznaniu z okazji liturgicznego wspomnienia Matki Bożej Różańcowej; pośrednio, jako wkład środowiska twórczego Droga Ikony w przygotowania do obchodów Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski.

Na wystawie zostanie zaprezentowane około 50 ikon o tematyce teofanijnej, czyli nawiązujących do objawiania się Boga w historii świętej, obejmującej wydarzenia Starego i Nowego Testamentu.

Wystawa zostanie otwarta w czwartek, 1 X, o godz. 18.00.
Dostępna od piątku do niedzieli, 2-4 X, w godz. od 10.00 do 20.00.
 Ekspozycja zainicjuje nowy rok zajęć w Pracowni Działań Twórczych przy Galerii U Jezuitów, na które składać się będą warsztaty z ikonopisania, kaligrafii, iluminacji oraz rysunku i malarstwa klasycznego. Wszystkie warsztaty dedykowane są dla osób nie związanych profesjonalnie z twórczością artystyczną, ale pragnących rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności w tym kierunku.

Wszelkie informacje o wystawie ikon jak i propozycjach Pracowni Działań Twórczych w semestrze jesienno-zimowy dostępne będą na stronie Galerii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.