niedziela, 26 lutego 2023

Pomoc dla Ukrainy

Podczas koncertu charytatywnego pt. „KOLĘDUJEMY DLA UKRAINY”, który odbył się w Galerii u Jezuitów, dzięki hojności darczyńców i uczestników udało nam się zebrać kwotę 3200 zł. Jeszcze raz wszystkim, którzy przyczynili się do tej zbiórki serdecznie DZIĘKUJEMY! Było to wspólne zaangażowanie artystów związanych z Galerią u Jezuitów, chórów, terapeutek i pracowników poradni Vinea, twórców ukraińskiego rękodzieła, ojców Jezuitów, członków Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego oraz gości koncertu.

Już wcześniej zadeklarowaliśmy, że zebrane środki przekażemy na pokrycie części kosztów transportu pomocy materialnej dla uchodźców wewnętrznych w Ukrainie, która koordynowana jest przez Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Pomoc kierowana jest do osób zamieszkujących tymczasowo Dom św. Józefa w Wasilkowie, niedaleko Kijowa. W miejscu tym znaleźli schronienie uchodźcy z Siewierodoniecka, Nowej Kachowki, Zaporoża, Chersonia, Buczi i Gostomela. Dziś mieszka tam 25 osób, w tym 5 emerytów i 12 dzieci w wieku od 4 do 17 lat.

Jeśli chcielibyście Państwo jeszcze w dodatkowy sposób wesprzeć ten cel to przekazujemy informację o trwającej do 10 marca 2023 r. zbiórce rzeczy dla tych osób, z aktywnym linkiem do listy potrzeb, pod którym można zadeklarować rodzaj pomocy: LINK do listy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.