czwartek, 13 maja 2021

Spatio Corpore Et Anima - malarstwo Piotra Pawła Drozdowicza

24 maja 2021 r. o godz. 18:00 zapraszamy na otwarcie wystawy malarstwa Piotra Pawła Drozdowicza zatytułowanej "Spatio Corpore Et Anima”.

Wystawa będzie dostępna do 28 maja: 
wtorek - piątek, 16:00 - 19:00

Wstęp wolny.


Ekspozycja ukazuje dwa typy prac, których motywem łączącym jest postać ludzka. Autonomiczne obrazy olejne zestawione zostały z projektami fresków i studyjnymi kartonami. Wystawa jest wymiernym owocem wieloletniej, naturalnej syntezy doświadczeń płynących z uprawiania przez poznańskiego artystę Piotra Drozdowicza malarstwa sztalugowego i ściennego. W jego pracach widać wyraźnie zainteresowanie fenomenem osobowości człowieka wraz z jej odniesieniem do przestrzeni, którą zajmuje swym ciałem i ją wyznacza. W ten sposób poprzez malarstwo obrazuje przestrzeń nasyconą ludzkim duchem i transcendencją Boga. Prezentowane na wystawie prace, zwłaszcza portrety, artysta określa jako “przebłyski rozległej opowieści o człowieku, o jego fizycznej substancji naznaczonej jedyną w swym rodzaju energią życia”.

 


Piotr Paweł Drozdowicz 

Poznański artysta malarz, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Studiował u konceptualisty Jarosława Kozłowskiego. W 1998 uzyskał dyplom w zakresie malarstwa ściennego. Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki w Warszawie oraz Rządu Francuskiego. W latach 1998-1999 podjął staż artystyczny w l`Ecole des Beaux-Arts w Rennes we Francji. W 2014 obronił doktorat w dziedzinie sztuk pięknych na Wydziale Malarstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Od 2009 uczy rysunku i malarstwa na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej. 

Zajmuje się malarstwem olejnym, akwarelą, temperą oraz malarstwem ściennym, specjalizując się w technikach Keim A, al fresco, al secco. Piotr Drozdowicz jest współautorem książki “Między muzeum i prezbiterium” (2017), która otrzymała nagrodę im. Łukaszewicza Poznaniana 2017. Doświadczenia plastyczne łączy z wykonywaniem muzyki chóralnej. Jest członkiem Chóru Filharmonii Poznańskiej „Poznańskie Słowiki”, koncertuje z zespołem w Polsce i za granicą. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.