sobota, 10 czerwca 2017

"Tożsamość bliźniacza" - malarstwo Karoliny Marii Siwak

13 czerwca 2017 r. o godz. 19:00 zapraszamy na otwarcie wystawy "Tożsamość bliźniacza", prezentującej malarstwo Karoliny Marii Siwak. Tuż po obronie swojego dyplomu na Wydziale Malarstwa i Rysunku UAP, Artystka zaprezentuje efekt swojej pracy, będący dorobkiem ostatnich lat jej twórczych poszukiwań.

Wystawa czynna do 21 czerwca:
poniedziałek - piątek 16:00 - 19:00
sobota - niedziela 14:00 - 18:00
Punktem wyjścia dla cyklu pt. „Tożsamość bliźniacza” są między innymi autobiograficzne doświadczenia. W moich obrazach jako bliźniaczka rozważam czy można się nie zgodzić z opinią Birte Proettel: „Przychodzimy na świat jako indywiduum - a wychowywani jesteśmy jako część pary. Nigdy nie jesteśmy sobą, zawsze tylko połówką całości!”.


Karolina Maria Siwiak to pracująca artystka wizualna, która pobierała naukę na wielu uczelniach, m.in. w Slippery Rock University of Pennsylvania, Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, Politechnice Poznańskiej, PCEUIP w Poznaniu; wszystkie kierunki ukończyła z licznymi wyróżnieniami. Stypendystka Urzędu Miasta Poznania - decyzją „Kapituły Nagrody Artystycznej Miasta Poznania” pod przewodnictwem prof. Romana Kubickiego za „wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie malarstwa i rysunku w latach 2009-2015”, rocznego grantu studyjnego w Slippery Rock University of Pennsylvania, Michael Changnon Scholarship. Finalistka MOMA PS1 z Mariną Abramovič, Nowy Jork oraz międzynarodowego konkursu „Winter Blues” w Chicago, w Stanach Zjednoczonych. Brała udział w ponad 30. wystawach, indywidualnych  oraz grupowych w Polsce i za granicą. Jej prace prezentowane były w galeriach i uniwersytetach, między innymi w „Polskim Muzeum w Ameryce”, mieszczącym się w Chicago; College of Art Paris, Tampa Art Museum na Florydzie, Rochester Art Center w Nowym Jorku oraz Uniwersytecie Colorado. Karolina Maria Siwiak posługuje się malarstwem, grafiką i działaniami o charakterze intermedialnym; tym co adekwatne do wyrażenia idei.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.