środa, 22 lutego 2017

Charytatywnie dla Syrii

5 marca 2017 r., w godz. 17:00-20:00 zapraszamy do Galerii U Jezuitów na wydarzenie charytatywne pt. Wspólnie odbudujmy Szkołę w Maluli w Syrii.

W programie:
  • występ zespołów Projekt Ambasador i Pinokio Brothers
  • aukcję charytatywną rysunków syryjskich dzieci
  • pokaz filmów
  • kawiarenkę
  • sprzedaż ZDRAPKI Wielkopostnej

Bilety - cegiełki w cenie 20 zł do nabycia w księgarni “O tyle, o ile”, ul. Szewska 18 czynnej od pn. do pt. w godz. 14:00-19:00

Dochód z imprezy przeznaczony będzie na odbudowę szkoły.
Włączamy się w ten sposób w akcję pt. Krzyk syryjskich dzieci: "pomóżcie nam odbudować szkołę".


KUPUJĄC RYSUNEK, KTÓREGO AUTORAMI SĄ SYRYJSKIE DZIECI, POMOŻESZ NAM W ODBUDOWIE SZKOŁY W MALULI, KTÓRA ZOSTAŁA ZBOMBARDOWANA. SKŁADAJĄC OFIARĘ NA TEN CEL, OTRZYMASZ KARTKĘ NAMALOWANĄ PRZEZ DZIECKO Z SYRII. DZIĘKI TEMU DZIECI Z MALULI BĘDĄ MOGŁY W PRZYSZŁOŚCI KONTYNUOWAĆ NAUKĘ.

Projekt został zainicjowany przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które zorganizowało „małe manifestacje pokojowe” w kilku miastach Syrii, w tym w Aleppo i Damaszku. Ich celem było zintegrowanie dzieci różnych wyznań, które doświadczają na co dzień wojny oraz wspólna modlitwa o pokój, zakończona apelem skierowanym do polityków o pomoc we wprowadzeniu pokoju w Syrii. Milion syryjskich dzieci narysowało milion kartek, które dzięki PKWP mogą stać się cegiełkami, dzięki którym i ty będziesz mógł pomóc w odbudowie szkoły w Maluli.


Więcej szczegółów na stronie wydarzenia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.