poniedziałek, 30 maja 2016

"2+1" - wystawa

Od 3 do 9 czerwca 2016 r. w Galerii U JEZUITÓW zostanie pokazana wystawa "2+1". Prezentacja ma charakter spotkania i ukazania trzech różnych postaw artystycznych. Źródłem inspiracji dla wystawiających artystów jest refleksja nad upływającym czasem i rzeczywistością.

Na wystawie "2+1" swoje prace zaprezentują: Katarzyna Podgórska-Glonti, Paulina Komorowska-Birger, Wojciech Müller.

Wernisaż 03.06.2016 godz. 19:00

Galeria U JEZUITÓW, ul. Dominikańska 8 w Poznaniu
Wystawa czynna 04.06 - 9.06. 2016 w godz. 12:00-18:00
 Paulina Komorowska-Birger

W latach 1985 - 1990 studiowała na Wydziale Ceramiki i Szkła PWSSP (obecnie ASP) we Wrocławiu. Dyplom w roku 1990. W 2012 roku otrzymała tytuł profesora sztuki. Od roku 1992 pracuje na Uczelni Zielonogórskiej. W latach 1999 – 2002, pełniła funkcję z-cy dyrektora Instytutu Sztuki i Kultury Plastycznej, WA, UZ; w latach 2005 – 2008 roku, pełniła funkcje kierownika Katedry Sztuki i Kultury Plastycznej, WA, UZ; w latach 2008 -2012 roku, piastowała stanowisko prodziekana ds. studenckich Wydziału Artystycznego, UZ.  Obecnie prowadzi pracownię szkła artystycznego oraz pracownię rysunku i intermediów w Instytucie Sztuk Wizualnych Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego. Od 2015 roku wybrana została Dyrektorem Instytutu Sztuk Wizualnych WA UZ do końca trwającej kadencji.
Jest autorem około 20 wystaw indywidualnych i brała udział w około 50 wystawach zbiorowych.
Prace w zbiorach: Muzeum Narodowego w Poznaniu, Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, w kolekcji Lubuskiej Zachęty oraz w zbiorach kolekcji prywatnych.


Katarzyna Podgórska-Glonti

W latach 1991-1996 studiowała w PWSSP (obecnie Uniwersytet Artystyczny) w Poznaniu.
Laureatka Stypendium Ministra Kultury i Sztuki. Od 2012 roku profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Artystycznego.
Z profesorem Wojciechem Müllerem współprowadzi prowadzi Pracownię Scenografii na Wydziale Architektury Wnętrz i Scenografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.
Prodziekan Wydziału Architektury Wnętrz i Scenografii. 
Artysta sztuk wizualnych. Zajmuje się działaniami przestrzennymi, także w przestrzeni publicznej, instalacją, performance, fotografią, warsztatami artystycznymi.
Realizacje artystyczne dotyczą człowieka i refleksji wynikających z doświadczania rzeczywistości. 
Podejmowane problemy artystyczno - badawcze: czas, przestrzeń, pamięć, ślady obecności. Prowadziła zajęcia w Dartington Collage of Arts, Anglia, Universidad De Granada, Ecole Superieure Des Beaux Arts De Lyon, Francja. Autorka wielu indywidualnych wystaw; brała udział w wielu wystawach zbiorowych i międzynarodowych, warsztatach i projektach artystycznych.


Wojciech Müller


Grafik, scenograf, pedagog. Urodzony w 1947 roku. W latach 1961-66 był uczniem
Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Matura w 1966 roku. W 1972 roku ukończył w PWSSP w Poznaniu. Od 1974 roku pracuje na tej uczelni.
Czterokrotny rektor Akademii Sztuk Pięknych – obecnie Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.
W macierzystej Uczelni prowadzi Pracownię Rysunku i Pracownię Scenografii.
Zrealizował ponad 70 wystaw indywidualnych i wziął udział w wielu wystawach zbiorowych. Jest laureatem Międzynarodowych Biennale Grafiki w Bradford i w Krakowie, Triennale Grafiki Polskiej w Katowicach. Inicjator, opiekun i kurator warsztatów, spotkań i projektów artystycznych skupionych na idei działań w przestrzeni otwartej.
W latach 70-tych był liderem Grupy Plastycznej „Od Nowa”, z którą zrealizował kilkadziesiąt wielkich widowisk plenerowych. Prace graficzne tworzy w technice własnej, opierając się na fotografii, projekcji światła, zapisie wideo i różnych formach druku. Anektując przestrzeń, światło i dźwięk – stwarza parateatralne aranżacje. Mieszka w Poznaniu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.