czwartek, 27 lipca 2023

Podsumowanie transdyscyplinarnej rezydencji artystycznej

2 sierpnia 2023 o godz. 18:30 zapraszamy na finałowe wydarzenie otwarte transdyscyplinarnej rezydencji artystycznej „Postprawda? Przeciwdziałanie narracjom dezinformacyjnym”.Przez 8 dni polscy artyści, pod kuratelą hiszpańskiej artystki Seili Fernandez Arconada, wszechstronnie badali wyzwania ery postprawdy.

„Post Truth? Countering Disinformation Narratives” koncentruje się na rosnącym problemie dezinformacji i fałszywych wiadomości oraz na tym, jak można temu przeciwdziałać za pomocą krytycznego myślenia, umiejętności korzystania z mediów i innych kreatywnych strategii. Projekt podejmuje wyzwania ery postprawdy w czasie trwającej na pełną skalę rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Dzięki artystycznej ekspresji i wspólnemu zaangażowaniu projekt rzuca wyzwanie powierzchni rzeczy i kwestionuje narracje, które nam opowiadają. Poprzez generowanie dyskusji, wspieranie empatii i promowanie poczucia wspólnoty projekt ma przyczynić się do budowy bardziej poinformowanego i odpornego społeczeństwa, które jest w stanie wytrzymać skutki dezinformacji i manipulacji.

📅 Data: 2 sierpnia
🕰️ Czas: 18:30
📍 Miejsce: Galeria u Jezuitów, Dominikańska 10, Poznań

Wydarzenie to jest częścią cyklu transdyscyplinarnych rezydencji artystycznych w czterech krajach: Ukrainie, Niemczech, Polsce i Francji. Więcej o projekcie można dowiedzieć się na stronie: https://www.posttruthproject.net/

Projekt został zainicjowany przez niemiecką organizację Lernlabor w partnerstwie z polską organizacją pozarządową Logos NGO. Jest finansowany przez Federalne Ministerstwo Spraw Zagranicznych Niemiec w ramach programu współpracy społeczeństwa obywatelskiego.
 
Kurator - Seila Fernandez Arconada @seilafdza
Koordynator w Polsce - Taisiia Shkarlinska @shkarlinskaya 
Pod opieką kuratorki Liza Kesauri @agorageo

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.