poniedziałek, 11 listopada 2019

10. Charytatywna Aukcja Sztuki Współczesnej

23 listopada 2019 r. o godz. 15:30 zapraszamy na 10. Charytatywną Aukcję Sztuki Współczesnej organizowaną przez Stowarzyszenie Aperio na rzecz dzieci z autyzmem. Licytowanych będzie ponad 100 obiektów polskich artystów.

Wszystkie prace będzie można zobaczyć w Galerii u Jezuitów podczas wystawy przedaukcyjnej od 19 do 22 listopada 2019 r. w godzinach 15:30-19:30, a w sobotę (w dniu aukcji) od 10:00 do 14:45. Cena wywoławcza wszystkich prac: 100zł.

Wstęp wolny.

Aby wziąć udział w aukcji wystarczy się  zarejestrować w dniu aukcji.
Dla osób, które nie mogą wziąć bezpośredniego udziału w aukcji, istnieje możliwość uczestniczenia w licytacji za pośrednictwem portalu artinfo.pl

Katalog aukcyjny w formacie PDF dostępny pod linkiem: KATALOG

Aukcję poprowadzi dobrze znana poznaniakom dziennikarka Radia Poznań – Joanna Divina.

Dochód z aukcji wesprze podopiecznych Stowarzyszenia Na Rzecz Edukacji Dzieci i Młodzieży z Autyzmem Aperio oraz Fundacji Przystań Autysty.

Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Dzieci i Młodzieży z Autyzmem „Aperio” działa od 2008 roku na rzecz osób z autyzmem oraz ich rodzin . Od szeregu lat organizuje wydarzenia, z których dochód jest przeznaczony dla dzieci z autyzmem. Propaguje także wiedzę na temat zaburzenia autystycznego organizując szkolenia dla nauczycieli z całej Polski a także konferencje dla profesjonalistów, studentów i rodziców.

Pozyskane z aukcji środki zostaną przeznaczone na zorganizowanie, dla tych młodszych podopiecznych, zajęć dodatkowych i półkolonii połączonych z terapią, a dla tych starszych, na wsparcie idei budowy „Przystani” w dorosłym życiu.

Od 10 lat na licytację przyjeżdżają kolekcjonerzy i filantropi z całej Polski. Zebrane na aukcji dzieła ukazują różnorodność i bogactwo polskiej sztuki współczesnej. Na aukcji licytować będzie można prace uznanych artystów obecnych na polskim i europejskim rynku sztuki. Na licytacji pojawi się m.in.: malarstwo olejne, grafika, rzeźba, fotografia, design. W aukcji uczestniczą artyści, którzy wspierają Stowarzyszenie od 10 lat, a także tacy, którzy pierwszy raz podarowali pracę. Wystawa i aukcja są interesującym przeglądem współczesnej sztuki. Mamy pracę przekazane ze środowiska artystów poznańskich, wykładowców UAP, ilustratorów, streetartowców. Artystów z innych części Polski, z Europy: z Portugalii Dominik Jasiński, Holandia - Justyna Gaja.

Kolejny raz plakat do wydarzenia przygotował Paweł Król, artysta, który przygotowywał i przygotowuje plakaty na ważne wydarzenia m.in. Transatlantyk(otrzymał nagrodę za ten plakat). Ponadto co roku przekazuje swoje niezwykłe prace.

Na aukcji dostępne będą małe formaty i wielkie formaty. Prace prezentują różnorodne techniki. Na aukcji znajdzie coś dla siebie początkujący kolekcjoner sztuki jaki i profesjonalny,zaangażowany kolekcjoner. Aukcja jest wspaniałą okazją do nabycia oryginalnych prac oraz wsparcia podopiecznych Stowarzyszenia Aperio. Ponadto jest interesującym wydarzeniem kulturalnym w Poznaniu. Doświadczenie związane z uczestniczeniem w licytacji jest niezapomniane.

Licytowanych będzie ponad 100 obiektów polskich artystów. Obiekty na aukcje przekazali między innymi artyści tacy jak Ewa Kuryluk, Dariusz Miliński, Honza Zamojski, Noriaki, Aleksandra Niepsuj, Tymek Borowski, Magdalena Łapiński-Rozenbaum, Dorota Buczkowska, Natalia Rozmus,Piotr C. Kowalski, artyści z kolektywu ILU NAS JEST oraz wielu innych. Dziękujemy wszystkim Artystom, którzy podarowali nam swoje wspaniałe prace.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.