czwartek, 16 sierpnia 2018

Koncert Maksymiliana Święcha - 'de Lyublyn'

25 sierpnia 2018 r. o godz. 19:00 w Galerii u Jezuitów zapraszamy na koncert promujący nową płytę Maksymiliana Święcha.
 'de Lyublyn' to kolejny album Maksymiliana Święcha, którego treścią jest muzyka z Tabulatury Jana z Lublina, największej tabulatury klawiszowej renesansowej Europy.

Płyta ma charakter przełomowy. To pierwszy klawesynowy album w historii fonografii wypełniony w całości utworami z tego unikatowego międzynarodowego zbioru. Dodatkowo nagrań dokonano na kopii historycznego klawesynu, nastrojonego w oryginalnej temperacji Jana z Lublina.

Na krążku słuchacze znajdą muzykę różnego pochodzenia i przeznaczenia – od utworów świeckich bazujących na ludowych melodiach, przez niemieckie tańce, aż po intawolacje włoskich motetów. De Lyublyn to renesansowe utwory kompozytorów polskich i zagranicznych, niemniej większa część albumu to muzyka anonimowa. Zaskakującą wartość przedstawiają także anonimowe kompozycje bez tytułów.

Projekt powstał przy wsparciu Miasta Lublin. Więcej informacji znajduje się na stronie wydawnictwa, gdzie można także nabyć płytę: https://chordis.pl/produkt/de-lyublyn-maksymilian-swiech-cd/ .

* * *

Wydarzenie w ramach letnich koncertów charytatywnych pod hasłem “Pozwólmy wybrzmieć muzyce!” na rzecz renowacji zabytkowych organów w kościele u oo. Jezuitów w Poznaniu.

Wstęp wolny 
Po koncercie zbierane będą fundusze na renowację historycznego instrumentu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.