czwartek, 7 czerwca 2018

Krzysztof Winciorek - Dyplom UAP

6 czerwca 2018 r. w Galerii U Jezuitów odbyła się obrona dyplomu Krzysztofa Winciorka zrealizowanego na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu na Wydziale Komunikacji Multimedialnej w kierunku Fotografia.
ATRYBUTY UKRYTE

Projekt Atrybuty ukryte drąży hipokryzję świata narkotyków i używek psychoaktywnych, poprzez „archeologicznie” odkrywane atrybuty, które posiada każdy ich użytkownik. Na pozór niewidoczny i hermetyczny świat okazuje się być związany z ludźmi, których nigdy byśmy o to nie posądzili. Projekt nie osądza i nie krytykuje, jak też nie wysuwa na piedestał. Poprzez swoje przeskalowanie odkrywa ich wizualną atrakcyjność pozwala zastanowić się na ile owe ukryte atrybuty są niepozornie obecne czasami bardzo blisko, jednocześnie hipokryzyjnie nieme. Obok wydruków wielkoformatowych integralną częścią ekspozycji jest witraż złożony z odpowiednio dobranych atrybutów. Cechą wspólną wszystkich elementów jest ich negatywowy obraz nawiązujący do dualizmu osobowościowego oraz bilateralnej możliwości „rentgenowskiego” w sposobie widzenia, dogłębnego oglądu i interpretacji. 


Krzysztof Winciorek
Urodzony w Gdańsku ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom w 2006 r. w Pracowni Fotografii Reklamowej Witolda Węgrzyna i dr hab. Jadwigi Okrassy na kierunku: Realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia, specjalność: Fotografia na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Magister sztuki Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na Wydziale Komunikacji Multimedialnej w kierunku Fotografia. Miłośnik nowych mediów oraz eksperymentów na styku sztuki i technologii. Współtwórca TeklaStudio w Gdyni. Realizuje liczne projekty artystyczne i komercyjne.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.