środa, 2 września 2015

Noc chórów dziecięcych - koncert u Jezuitów

W piątek, 11 września 2015 r., o godz. 19.30 zapraszamy do Kaplicy Matki Bożej Różańcowej (Szewska 18 w Poznaniu) na koncert chórów dziecięcych - Pueri Cantores - w ramach "Nocy chórów - Ad fontes musicae". W kościele oo. Jezuitów wystąpią zespoły: PARADISO z Poznania, PUERI CLAROMONTANI z Częstochowy oraz IL CANTO MAGNIFICAT z Warszawy.

"Noc chórów - Ad fontes musicae" odbędzie się w pięciu poznańskich kościołach na terenie starego miasta. Podczas "Nocy" wystąpi łącznie 14 chórów dziecięcych z Polski i Niemiec. Wydarzenie organizowane jest w ramach VIII Krajowego Kongresu Polskiej Federacji Pueri Cantores, który będzie się w dniach 10-13 września w Poznaniu. Udział w imprezie potwierdziło ponad 800 młodych artystów i gości z Polski i Europy.
 
Godziny i miejsca wszystkich pięciu koncertów w ramach poznańskiej "Nocy chórów - Ad fontes musicae":

18.30 – Kościół Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, ul. Wroniecka 9
19.30 – Kościół oo. Jezuitów, Kaplica Matki Bożej Różańcowej, ul. Szewska 18
20.30 – Kościół oo. Franciszkanów, Wzgórze Przemysła
21.30 – Kościół św. Wojciecha, Wzgórze św. Wojciecha
22.30 – Klasztor Karmelitów Bosych, ul. Działowa 25

Wstęp na koncerty jest bezpłatny.


PUERI CANTORES to międzynarodowa federacja, która powstała w 1944 roku w Paryżu, i zrzesza chóry dziecięce, chłopięce, a także dziewczęce i młodzieżowe. Polska Federacja Pueri Cantores funkcjonuje od 1992 roku i liczy 37 chóralnych zespołów. Ich głównym zadaniem jest pielęgnowanie śpiewu liturgicznego i szerzenie wartości chrześcijańskich. Wymowną formą działalności Federacji Pueri Cantores są organizowane co 2-3 lata kongresy krajowe i międzynarodowe. Ich zasadniczym celem jest dawanie świadectwa wiary, chrześcijańskiego stylu życia oraz ukazywanie piękna muzyki sakralnej. Kongresy Pueri Cantores są także momentem wzajemnej wymiany doświadczeń, wspólnej zabawy i integracji. Do tej pory odbyło się siedem zjazdów Federacji, w: Tarnowie, Krakowie, Poznaniu, Toruniu, Nowym Sączu, Siedlcach i Białej Podlaskiej oraz Częstochowie. Ponownie czas na Poznań i powrót do źródeł - Ad fontes.

Źródło: Pueri Cantores

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.